SELENA SA

Grupa Selena to globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej z centralą w Polsce. Selena oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych wykonawców, jak i użytkowników indywidualnych – główne marki to Tytan, Artelit i Quilosa – a także innowacyjne: COOL-R i NoEM. Selena jest jednym z trzech największych producentów piany poliuretanowej na świecie. Grupa w swojej ofercie posiada piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne.

W skład Grupy wchodzi 30 spółek w 17 krajach na całym świecie. Zakłady produkcyjne Seleny są zlokalizowane w Polsce, Brazylii, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii i Kazachstanie. Globalne doświadczenia zdobywane na wielu różnych rynkach pozwalają Grupie Selena szybko się rozwijać. Dzięki nim Selena staje się firmą innowacyjną i kreuje nowe rozwiązania dostosowane do potrzeb użytkowników, realizując tym samym misję Grupy „Razem budujemy sprawniej i lepiej”. Najwyższa jakość produktów Grupy Selena oraz ich nowoczesność cieszą się uznaniem partnerów i klientów firmy, o czym mogą świadczyć liczne nagrody, jakimi spółka jest honorowana. Od kwietnia 2008 akcje spółki holdingowej Grupy – Selena FM SA – notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Jedną z najnowocześniejszych technologii opracowanych przez działy R&D Seleny jest wysokorefleksyjna, hydroizolacyjna powłoka dekarska (COOL-R) obniżająca temperaturę dachu oraz temperaturę wewnątrz budynku. COOL-R to innowacyjne rozwiązanie dla budynków wielkopowierzchniowych, ze szczególnym uwzględnieniem tych, w których nie można stosować urządzeń klimatyzacyjnych. Aplikacja COOL-R na dachu pozwala na obniżenie temperatury dachu o 70˚C, zaś temperatury wewnątrz budynku aż o 10˚C. Zastosowanie COOL-R umożliwia utrzymanie optymalnej temperatury do hodowli zwierząt, bez narażania ich na przegrzanie i jego konsekwencje. Tym samym wpływa pozytywnie na wydajność produkcji mleka oraz średni przyrost masy.

Zastosowanie powłoki COOL-R nie tylko obniża temperatury wewnątrz budynku, ale również przedłuża życie pokrycia dachowego tworząc bezspoinową powłokę hydroizolacyjną. COOL-R chroni dach przed wodą, promieniowaniem słonecznym, warunkami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi, obniżając tym samym koszty konserwacji lub wymiany pokryć dachowych.

www.cool-r.pl