APRA

Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA Sp. z o.o.
ul. Bażancia 1
Myślęcinek, 86-031 Osielsko
tel. 52 584 17 40
e- mail: apra@apra.pl
www.apra.pl

APRA – wydawca polskiej ogólnopolskiej prasy rolniczej, czasopism: „Nowoczesna Uprawa”, „Rolniczy Przegląd Techniczny”, „Przedsiębiorca Rolny”, „Hoduj z głową bydło”, „Hoduj z głową świnie” oraz miesięcznika „Ciężarówki”. Ma nowoczesne studio graficzne i drukarnię – jej innowacyjne rozwiązania technologiczne były współfinansowane przez Unię Europejską. Wydawnictwo drukuje swoje czasopisma i realizuje zlecenia zewnętrzne na druk czasopism, książek folderów, ulotek.

Nowoczesna Uprawa – ogólnopolski miesięcznik specjalistyczny, który koncentruje się na zagadnieniach związanych z produkcją kluczowych dla polskiej gospodarki roślin rolniczych. Skierowana jest do rolników prowadzących średnie i duże gospodarstwa rolne, nastawionych na uprawę roślin towarowych, a także paszowych. Skupia swoją uwagę na tematach dotyczących doboru odmian, nawożenia, przygotowania gleby, siewu, nowoczesnych metod pielęgnacji i ochrony roślin, a także technologii zbioru i konserwacji plonów.
e- mail: uprawa@apra.pl, www.nowoczesnauprawa.pl

Rolniczy Przegląd Techniczny – ogólnopolski miesięcznik, który od 18 lat jest dla swoich Czytelników głównym źródłem wiedzy i pierwszym doradcą w zakresie doboru technologii oraz sprzętu dla ich gospodarstw. W RPT znajdziesz m.in.: testy redakcyjne, nowości rynkowe, parametry techniczne i dane użytkowe maszyn, ceny sprzętu rolniczego nowego i używanego oraz “Słownik techniki rolniczej”. Artykuły wzbogacane są filmami publikowanymi na kanale YouTube – youtube.com/c/FilmyRedakcjiRPT
e- mail: rpt@rpt.pl, www.rpt.pl

Przedsiębiorca Rolny – ogólnopolski miesięcznik. Magazyn prezentuje współczesne trendy w zarządzaniu nowoczesnym gospodarstwem, poświęca wiele uwagi rozwiązaniom technologicznym, opisuje społeczne i gospodarcze aspekty przemian w rolnictwie, przedstawia problemy i wyzwania stojące przed polskimi gospodarstwami rolnymi. Doradza w kwestiach związanych z produkcją roślinną, zwierzęcą i mechanizacją gospodarstw wielkotowarowych. Opisuje trendy ekonomiczne i podaje aktualne ceny produktów rolnych.
e- mail: rolnik@apra.pl, www.przedsiebiorcarolny.pl

Hoduj z głową bydło – ogólnopolski dwumiesięcznik, pismo producentów, hodowców, zootechników i lekarzy weterynarii. Na jego łamach: żywienie – jak wpływa na wzrost produkcji, higiena doju i nie tylko, nowoczesność w oborze, zdrowe wymię, zdrowe nogi, genetyka – czy to ważne?
e- mail: hoduj@apra.pl, www.hodujbydlo.pl

Hoduj z głową świnie – ogólnopolski dwumiesięcznik, pismo producentów, hodowców, zootechników i lekarzy weterynarii. Na jego łamach: zdrowie zwierząt – profilaktyka i leczenie, zasady żywienia, technika żywienia i utrzymania świń – jak to robić, ekonomia i organizacja produkcji, prawo – co się zmienia w przepisach.
e- mail: hoduj@apra.pl, www.hodujswinie.pl