Zakup przez DLG/DLG AgroFood projektu FERMA w Łodzi

Konferencja prasowa DLG AgroFood

W piątek, 20.09.2013, podczas targów AGRO SHOW w Bednarach odbyła się konferencja prasowa DLG i DLG AgroFood.

PM_5

Panowie Ludwik Apolinarski (DLG AgroFood) i Bernd Koch (DLG International) dokonali wprowadzenia na temat działalności DLG – niezależnej politycznie organizacji skupiającej rolników i naukowców w Niemczech i na całym Świecie, jak i jej polskiej spółki-córki – DLG AgroFood. Międzynarodowe Targi FERMA BYDŁA oraz FERMA ŚWIŃ I DROBIU to wysoce specjalistyczne największe w Polsce – targi branżowe przeznaczone dla hodowców bydła, trzody chlewnej oraz drobiu. Pan Mariusz Jabłoński, który kieruje projektem Ferma od 2002 roku, przedstawił podsumowanie ostatniej edycji i zapowiedział zmiany, jakie przejdzie projekt w wyniku zmiany właściciela.

Projekt Ferma którego pomysłodawcą był Pan Stanisław Brodziak powstał z połączenia w 2012 roku 2 imprez targowych: Międzynarodowych Targów Ferma Świń i Drobiu i Targów Ferma Bydła. Posunięcie to, jak i przeniesienie imprez do Łodzi było wynikiem udziału DLG AgroFood, które wspierało merytorycznie firmę Targiferma jako partner strategiczny.

Przedstawicieli prasy interesowały perspektywy na przyszłość, szczególnie w kontekście dynamiki rozwoju targów i ograniczonych możliwości przestrzennych obiektu Atlas Arena. Pan Ludwik Apolinarski zapowiedział powiększenie zewnętrznej powierzchni wystawienniczej dla ekspozycji maszyn o 1000 m2, jednocześnie zasygnalizował poszukiwania obszerniejszego obiektu i fakt, że prowadzone są w tym kierunku rozmowy, m.in. z Międzynarodowymi Targami Łódzkimi.