FERMA 2016 – już wkrótce

Informacja prasowa, DLG AgroFood

Targi Ferma w Łodzi – największe specjalistyczne targi dla fachowców produkcji zwierzęcej w Polsce

Hale EXPO i MOSiR w Łodzi będą po raz drugi w 2016 roku gościć uczestników Targów FERMA.

Podczas kolejnej edycji tej imprezy ponad 200 wystawców z kraju i zagranicy zaprezentuje bogatą ofertę wszystkiego, co niezbędne w chowie i hodowli zwierząt począwszy od genetyki poprzez pasze i systemy ich zadawania, leki i preparaty weterynaryjne, roboty udojowe, wyposażenie budynków inwentarskich (również ich projekty i budowę), maszyny do zbioru i konserwacji pasz, a także ciągniki.

Organizator przewiduje ponad 25 000 zwiedzających: hodowców bydła, świń i drobiu z całej Polski.

Targi to jednak nie tylko ekspozycja firm. W 19-letniej historii imprezy, co roku niezwykle istotnym elementem była i jest konferencja naukowo-techniczna, gdzie wygłoszone zostaną 54 referaty moderowane przez wybitnych naukowców i praktyków, wśród których nie zabraknie tak uznanych w branży nazwisk jak: prof. Z. Kowalski, prof. Z. Pejsak, prof. J. Twardoń, czy dr  Z. Lach.

W tym roku odbędą się również debaty – poruszające tematy niezwykle istotne dla każdego hodowcy. Pierwsza z nich to: „ Okiełznać chwiejny rynek mleka – jak zarządzać produkcją mleka ‘’. Druga: „Tucz kontraktowy, czy pomoże w odbudowie produkcji świń w Polsce? Trzecia, na którą zaproszony został Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi: „Wspólna Polityka Rolna – rolnictwo dziś i jutro’’ i wreszcie „Polska wołowina – perspektywy rozwoju“.
Niezwykle bogaty jest również w tym roku program dla hodowców drobiu. Oprócz tradycyjnego Forum Drobiarskiego odbywającego się w piątek pod patronatem Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz, firma Tecsisel przedstawi w sobotę nowatorski system kontroli i wyposażenia kurników.

Tradycją FERMY stał się, co roku budzący wielkie zainteresowanie i emocje, konkurs dla zwiedzających, w którym przybyli do EXPO hodowcy mają szansę każdego dnia wygrać laptopy i tablety fundowane przez Organizatora oraz niespodzianki przygotowane przez Wystawców.

Podczas targów spróbować będzie można doskonałych polskich serów oraz wędlin na specjalnie w tym celu przygotowanych stoiskach degustacyjnych wspieranych przez Fundusze Promocji Mleka i Wieprzowiny.

Zapraszamy do Łodzi, do Hal EXPO oraz MOSiR w dniach 19 – 21 lutego 2016!

Szczegóły na stronie www.targiferma.com.pl

Do pobrania:

Nota prasowa długa 1406600630_gnome-mime-application-pdf

Nota prasowa krótka 1406600630_gnome-mime-application-pdf