Ferma 2015 już niebawem

Informacja prasowa, DLG AgroFood

F2014_6

Targi Ferma w Łodzi – miejsce spotkań fachowców produkcji zwierzęcej w Polsce

W wyniku ogromnego zainteresowania wystawców i zwiedzających, w 2015 roku Targi Ferma odbędą się na większej powierzchni: w nowoczesnej Hali EXPO ŁÓDŹ oraz sąsiadującej z nią hali MOSiR, cały czas pozostając w Łodzi, której położenie sprzyja frekwencji hodowców bydła, świń i drobiu z całej Polski. Organizator, DLG AgroFood przewiduje ponad 25 000 zwiedzających.

Podczas FERMY 2015 ponad 200 wystawców z kraju i zagranicy zaprezentuje bogatą ofertę wszystkiego, co niezbędne w chowie i hodowli począwszy od genetyki poprzez pasze i systemy ich zadawania, leki i preparaty weterynaryjne, roboty udojowe, wyposażenie, budynki inwentarskie, maszyny do zbioru i konserwacji pasz, a także ciągniki.

Targi to jednak nie tylko ekspozycja firm, ogromnym magnesem dla hodowców jest konferencja naukowo-techniczna, gdzie wygłoszonych zostanie 30 referatów moderowanych przez wybitnych naukowców i praktyków, wśród których nie zabraknie tak uznanych w branży nazwisk jak: prof. Z. Kowalski, prof. Z. Pejsak, prof. J Twardoń, prof. A. Rutkowski, czy dr. Z. Lach.

W ramy konferencji podobnie jak w poprzedniej edycji targów, wpisuje się nowatorski program kazeinowy dla hodowców bydła i producentów mleka oraz dobrze już znany „Zdrowa Krowa”, który przedstawi Spółdzielcza Mleczarnia SPOMLEK.

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się debaty – poruszające tematy istotne dla każdego hodowcy. Pierwsza z nich to: „Rynek mleka po uwolnieniu kwot mlecznych, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji hodowców bydła i producentów mleka w Polsce”. Druga: „Dramatyczna sytuacja na rynku świń! Jak przetrwać trudny okres? i trzecia, na którą zaproszony został Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi:, „Jaka Wspólna Polityka Rolna na lata 2014-2020“

Podczas debat i prelekcji poznamy również doświadczenia rolników z Niemiec. Juergen Winkelmann przedstawi gospodarstwo, które oprócz hodowli świń postawiło na agroturystykę i biogazownię. Głos zabierze również hodowca, reprezentant zarządu European Dairy Farmers (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Mleka), pan Henning Helms.
Konkurs dla zwiedzających, to codzienna okazja, by wygrać laptopy i tablety fundowane przez Organizatora oraz niespodzianki przygotowane przez Wystawców.

Podczas targów spróbować będzie można doskonałych polskich serów oraz wędlin na specjalnie w tym celu przygotowanych stoiskach degustacyjnych wspieranych przez Fundusze Promocji Mleka i Wieprzowiny.

Zapraszamy do Łodzi, do Hal EXPO oraz MOSiR w dniach 20 – 22 lutego 2015!

Do pobrania:

Nota prasowa długa 1406600630_gnome-mime-application-pdf

Nota prasowa krótka 1406600630_gnome-mime-application-pdf