FERMA 2017 – już za nami

Informacja prasowa DLG Agrofood
22.02.2017, Łódź

Targi Ferma – największe specjalistyczne targi dla fachowców produkcji zwierzęcej w Polsce


W dniach 17-19 lutego 2017 w Łodzi, w halach EXPO oraz sąsiadującej z nią MOSiR odbyła się jubileuszowa 20 edycja Międzynarodowych Targów FERMA. Impreza przyciągnęła 31 000 fachowców produkcji zwierzęcej z całej Polski.

Podczas FERMY 255 wystawców zaprezentowało bogatą ofertę wszystkiego, co niezbędne w chowie i hodowli począwszy od genetyki poprzez pasze i systemy ich zadawania, leki i preparaty weterynaryjne, roboty udojowe, wyposażenie, budynki inwentarskie, maszyny do zbioru i konserwacji pasz, a także ciągniki. Odnotowano obecność firm z 12 państw.

Targi to jednak nie tylko ekspozycja firm. W 20-letniej historii imprezy, co roku niezwykle istotnym elementem była i jest konferencja naukowo-techniczna. W tym roku wygłoszonych zostało blisko 50 referatów moderowanych przez wybitnych naukowców i praktyków, wśród których nie zabrakło tak uznanych w branży nazwisk jak: prof. Z. Kowalski czy prof. Z. Pejsak, na prelekcjach, których sale dosłownie „pękały w szwach”.

Odbyły się 4 debaty poruszające tematy istotne dla każdego hodowcy. Pierwsza z nich to: „Jak zarządzać produkcją mleka na globalnym rynku ‘’. Druga: „Czy uda się ochronić polską produkcję świń przed skutkami ASF – czy podjęte środki zaradcze są skuteczne?“ Trzecia, w której uczestniczyła Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Podsekretarz Stanu dr Ewa Lech: „Współczesne rolnictwo – problemy i wyzwania w produkcji zwierzęcej’’ i wreszcie „Budowa i organizacja obory dla bydła opasowego i mlecznego – jakie błędy popełniamy najczęściej“.

Niezwykle bogaty był również w tym roku program dla hodowców drobiu. W trakcie Forum Drobiarskiego odbywającego się w piątek pod patronatem Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz, przedstawiciel Głównego Inspektoratu Weterynarii przedstawił bieżącą sytuację dotyczącą zwalczania ptasiej grypy. Z kolei Ambasada Królestwa Niderlandów wraz z Krajową Radą Drobiarstwa – Izbą Gospodarczą przygotowały blok pt. „Przyszłość produkcji drobiu. Postęp wiedzy i technologii w drobiarstwie“

Podczas targów spróbować było można doskonałych polskich serów oraz wędlin na specjalnie w tym celu przygotowanych stoiskach degustacyjnych wspieranych przez Fundusze Promocji Mleka i Wieprzowiny.

Tradycyjnie już Komisja Konkursowa składająca się z członków Łódzkiej Izby Rolniczej nagrodziła produkty wystawców, wręczono 20 Złotych Medali i 12 Znaków Nowość. Pełna lista nagrodzonych na www.targiferma.com.pl/pl/program/nowosci-medale/ 

Kolejna edycja FERMY odbędzie się w Łodzi w Halach EXPO oraz MOSiR w dniach 16 – 18 lutego 2018 roku.

FERMA 2017 – wkrótce

Informacja prasowa DLG AgroFood Sp. z o.o.

Hale EXPO i MOSiR w Łodzi będą po raz trzeci w 2017 roku gościć uczestników Targów FERMA.

Podczas kolejnej edycji tej imprezy ponad 230 wystawców z kraju i zagranicy zaprezentuje bogatą ofertę wszystkiego, co niezbędne w chowie i hodowli zwierząt począwszy od genetyki poprzez pasze i systemy ich zadawania, leki i preparaty weterynaryjne, roboty udojowe, wyposażenie budynków inwentarskich (również ich projekty i budowę), maszyny do zbioru i konserwacji pasz, a także ciągniki.

Organizator przewiduje ponad 30 000 zwiedzających: hodowców bydła, świń i drobiu z całej Polski.

Targi to jednak nie tylko ekspozycja firm. W 20-letniej historii imprezy, co roku niezwykle istotnym elementem była i jest konferencja naukowo-techniczna, gdzie wygłoszone zostaną 44 referaty moderowane przez wybitnych naukowców i praktyków, wśród których nie zabraknie tak uznanych w branży nazwisk jak: prof. Z. Kowalski, prof. Z. Pejsak, czy prof. J Jaśkowiak.

W tym roku odbędą się również debaty – poruszające tematy niezwykle istotne dla każdego hodowcy.

Pierwsza z nich to: „Jak zarządzać produkcją mleka na globalnym rynku ‘’. Druga: „Czy uda się ochronić polską produkcję świń przed skutkami ASF – czy podjęte środki zaradcze są skuteczne?“ Trzecia, na której obecność potwierdzili Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel oraz Wiceminister dr Ewa Lech: „Współczesne rolnictwo – problemy i wyzwania w produkcji zwierzęcej’’ i wreszcie „Budowa i organizacja obory dla bydła opasowego i mlecznego – jakie błędy popełniamy najczęściej“.

Niezwykle bogaty jest również w tym roku program dla hodowców drobiu. W trakcie Forum Drobiarskiego odbywającego się w piątek pod patronatem Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz, przedstawiciel Głównego Inspektoratu Weterynarii przedstawi bieżącą sytuację dotyczącą zwalczania ptasiej grypy. Z kolei Ambasada Królestwa Niderlandów wraz z Krajową Radą Drobiarstwa – Izbą Gospodarczą przygotowały blok pt. „Przyszłość produkcji drobiu. Postęp wiedzy i technologii w drobiarstwie“

Tradycją FERMY stał się, co roku budzący wielkie zainteresowanie i emocje, konkurs dla zwiedzających, w którym przybyli do EXPO hodowcy mają szansę każdego dnia wygrać laptopy i tablety fundowane przez Organizatora oraz niespodzianki przygotowane przez Wystawców.

Podczas targów spróbować będzie można doskonałych polskich serów oraz wędlin na specjalnie w tym celu przygotowanych stoiskach degustacyjnych wspieranych przez Fundusze Promocji Mleka i Wieprzowiny.

Zapraszamy do Łodzi, do Hal EXPO oraz MOSiR w dniach 17 – 19 lutego 2017!

big_pdf
notatka prasowa (krótka)

big_pdf

 

notatka prasowa (długa)

FERMA 2016 – podsumowanie

Informacja prasowa DLG Agrofood
23.02.2016, Łódź

Targi Ferma w Łodzi – centrum spotkań fachowców produkcji zwierzęcej w Polsce

 

W dniach 19-21 lutego 2016 w Łodzi, w halach EXPO oraz sąsiadującej z nią MOSiR odbyły się Międzynarodowe Targi FERMA. Impreza przyciągnęła 30 000 fachowców produkcji zwierzęcej z całej Polski.

Podczas FERMY 255 wystawców zaprezentowało bogatą ofertę wszystkiego, co niezbędne w chowie i hodowli począwszy od genetyki poprzez pasze i systemy ich zadawania, leki i preparaty weterynaryjne, roboty udojowe, wyposażenie, budynki inwentarskie, maszyny do zbioru i konserwacji pasz, a także ciągniki. Odnotowano obecność firm z 12 państw.

W obu halach prezentowano maszyny do obsługi gospodarstw, jednakże funkcjonalność hali EXPO pozwoliła w tym roku, aby dwa ciągniki i ładowarka, znalazły się … na jej 2 piętrze.

Podczas konferencji naukowo-technicznej wygłoszono 53 referaty moderowane przez wybitnych naukowców i praktyków. Odbyły się 4 debaty poruszające tematy istotne dla każdego hodowcy. Pierwsza z nich to: „Okiełznać chwiejny rynek mleka – jak zarządzać produkcją mleka?‘’ z udziałem m.in reprezentantki European Dairy Farmers (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Mleka) panią Steffi Wille-Sonk. Druga: „Tucz kontraktowy, czy pomoże w odbudowie produkcji świń w Polsce? Trzecia, w której uczestniczyła Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Podsekretarz Stanu Ewa Lech: „Wspólna Polityka Rolna – rolnictwo dziś i jutro’’ i wreszcie „Polska wołowina – perspektywy rozwoju“.
Niezwykle bogaty podczas tegorocznej edycji był program dla hodowców drobiu. Oprócz tradycyjnego Forum Drobiarskiego odbywającego się w piątek pod patronatem Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz, firma Tecsisel przedstawiła w sobotę nowatorski system kontroli i wyposażenia kurników.

Podczas targów spróbować było można doskonałych polskich serów oraz wędlin na specjalnie w tym celu przygotowanych stoiskach degustacyjnych wspieranych przez Fundusze Promocji Mleka i Wieprzowiny. Szeroko promowane były również małe zakłady spożywcze (owoce, pieczywo, wyroby mleczarskie) z województwa łódzkiego.

Tradycyjnie już Komisja Konkursowa składająca się z członków Łódzkiej Izby Rolniczej nagrodziła produkty wystawców, wręczono 15 Złotych Medali i 4 Znaki Nowość. Pełna lista nagrodzonych na www.targiferma.com.pl/program/nowosci-medale

FERMA 2016 – już wkrótce

Informacja prasowa, DLG AgroFood

Targi Ferma w Łodzi – największe specjalistyczne targi dla fachowców produkcji zwierzęcej w Polsce

Hale EXPO i MOSiR w Łodzi będą po raz drugi w 2016 roku gościć uczestników Targów FERMA.

Podczas kolejnej edycji tej imprezy ponad 200 wystawców z kraju i zagranicy zaprezentuje bogatą ofertę wszystkiego, co niezbędne w chowie i hodowli zwierząt począwszy od genetyki poprzez pasze i systemy ich zadawania, leki i preparaty weterynaryjne, roboty udojowe, wyposażenie budynków inwentarskich (również ich projekty i budowę), maszyny do zbioru i konserwacji pasz, a także ciągniki.

Organizator przewiduje ponad 25 000 zwiedzających: hodowców bydła, świń i drobiu z całej Polski.

Targi to jednak nie tylko ekspozycja firm. W 19-letniej historii imprezy, co roku niezwykle istotnym elementem była i jest konferencja naukowo-techniczna, gdzie wygłoszone zostaną 54 referaty moderowane przez wybitnych naukowców i praktyków, wśród których nie zabraknie tak uznanych w branży nazwisk jak: prof. Z. Kowalski, prof. Z. Pejsak, prof. J. Twardoń, czy dr  Z. Lach.

W tym roku odbędą się również debaty – poruszające tematy niezwykle istotne dla każdego hodowcy. Pierwsza z nich to: „ Okiełznać chwiejny rynek mleka – jak zarządzać produkcją mleka ‘’. Druga: „Tucz kontraktowy, czy pomoże w odbudowie produkcji świń w Polsce? Trzecia, na którą zaproszony został Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi: „Wspólna Polityka Rolna – rolnictwo dziś i jutro’’ i wreszcie „Polska wołowina – perspektywy rozwoju“.
Niezwykle bogaty jest również w tym roku program dla hodowców drobiu. Oprócz tradycyjnego Forum Drobiarskiego odbywającego się w piątek pod patronatem Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz, firma Tecsisel przedstawi w sobotę nowatorski system kontroli i wyposażenia kurników.

Tradycją FERMY stał się, co roku budzący wielkie zainteresowanie i emocje, konkurs dla zwiedzających, w którym przybyli do EXPO hodowcy mają szansę każdego dnia wygrać laptopy i tablety fundowane przez Organizatora oraz niespodzianki przygotowane przez Wystawców.

Podczas targów spróbować będzie można doskonałych polskich serów oraz wędlin na specjalnie w tym celu przygotowanych stoiskach degustacyjnych wspieranych przez Fundusze Promocji Mleka i Wieprzowiny.

Zapraszamy do Łodzi, do Hal EXPO oraz MOSiR w dniach 19 – 21 lutego 2016!

Szczegóły na stronie www.targiferma.com.pl

Do pobrania:

Nota prasowa długa 1406600630_gnome-mime-application-pdf

Nota prasowa krótka 1406600630_gnome-mime-application-pdf

 

FERMA 2015 Podsumowanie

Informacja prasowa, DLG AgroFood
23.02.2015, Łódź

Targi Ferma w Łodzi – miejsce spotkań fachowców produkcji zwierzęcej w Polsce

W dniach 20-22 lutego 2015 w Łodzi, w nowoczesnej Hali EXPO oraz sąsiadującej z nią hali MOSiR odbyły się Międzynarodowe Targi FERMA. Impreza przyciągnęła 29 500 fachowców produkcji zwierzęcej. Zwiedzający przybyli z całej Polski, jak również – po raz pierwszy tak licznie – spoza jej granic.

Podczas FERMY 235 wystawców zaprezentowało bogatą ofertę wszystkiego, co niezbędne w chowie i hodowli począwszy od genetyki poprzez pasze i systemy ich zadawania, leki i preparaty weterynaryjne, roboty udojowe, wyposażenie, budynki inwentarskie, maszyny do zbioru i konserwacji pasz, a także ciągniki. Odnotowano obecność firm z 9 państw.

W obu halach prezentowano maszyny do obsługi gospodarstw, jednak największą ciekawostką tegorocznej imprezy był ciągnik, który w towarzystwie 2 samochodów dostawczych znalazł się … na 2 piętrze hali.

Podczas konferencji naukowo-technicznej wygłoszono 40 referatów moderowanych przez wybitnych naukowców i praktyków. Odbyły się 3 debaty poruszające tematy istotne dla każdego hodowcy. Pierwsza z nich to: „Rynek mleka po uwolnieniu kwot mlecznych, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji hodowców bydła i producentów mleka w Polsce”. Druga: „Dramatyczna sytuacja na rynku świń! Jak przetrwać trudny okres? i trzecia, w której uczestniczył były Minister Rolnictwa Stanisław Kalemba: „Jaka Wspólna Polityka Rolna na lata 2014-2020“. Podczas konferencji swymi doświadczeniami dzielili się również rolnicy z Niemiec. Juergen Winkelmann przedstawił gospodarstwo, które oprócz hodowli świń postawiło na agroturystykę i biogazownię. Głos zabrał również hodowca, reprezentant zarządu European Dairy Farmers (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Mleka), pan Henning Helms.

Podczas targów spróbować było można doskonałych polskich serów oraz wędlin na specjalnie w tym celu przygotowanych stoiskach degustacyjnych wspieranych przez Fundusze Promocji Mleka i Wieprzowiny. Szeroko promowane były również małe zakłady spożywcze z Województwa Łódzkiego.

Tradycyjnie już Komisja Konkursowa składająca się z członków Łódzkiej Izby Rolniczej nagrodziła produkty wystawców, wręczono 23 Złote Medale i 19 Znaków Nowość. Pełna lista nagrodzonych na www.targiferma.com.pl/program/nowosci-medale

Ferma 2015 już niebawem

Informacja prasowa, DLG AgroFood

F2014_6

Targi Ferma w Łodzi – miejsce spotkań fachowców produkcji zwierzęcej w Polsce

W wyniku ogromnego zainteresowania wystawców i zwiedzających, w 2015 roku Targi Ferma odbędą się na większej powierzchni: w nowoczesnej Hali EXPO ŁÓDŹ oraz sąsiadującej z nią hali MOSiR, cały czas pozostając w Łodzi, której położenie sprzyja frekwencji hodowców bydła, świń i drobiu z całej Polski. Organizator, DLG AgroFood przewiduje ponad 25 000 zwiedzających.

Podczas FERMY 2015 ponad 200 wystawców z kraju i zagranicy zaprezentuje bogatą ofertę wszystkiego, co niezbędne w chowie i hodowli począwszy od genetyki poprzez pasze i systemy ich zadawania, leki i preparaty weterynaryjne, roboty udojowe, wyposażenie, budynki inwentarskie, maszyny do zbioru i konserwacji pasz, a także ciągniki.

Targi to jednak nie tylko ekspozycja firm, ogromnym magnesem dla hodowców jest konferencja naukowo-techniczna, gdzie wygłoszonych zostanie 30 referatów moderowanych przez wybitnych naukowców i praktyków, wśród których nie zabraknie tak uznanych w branży nazwisk jak: prof. Z. Kowalski, prof. Z. Pejsak, prof. J Twardoń, prof. A. Rutkowski, czy dr. Z. Lach.

W ramy konferencji podobnie jak w poprzedniej edycji targów, wpisuje się nowatorski program kazeinowy dla hodowców bydła i producentów mleka oraz dobrze już znany „Zdrowa Krowa”, który przedstawi Spółdzielcza Mleczarnia SPOMLEK.

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się debaty – poruszające tematy istotne dla każdego hodowcy. Pierwsza z nich to: „Rynek mleka po uwolnieniu kwot mlecznych, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji hodowców bydła i producentów mleka w Polsce”. Druga: „Dramatyczna sytuacja na rynku świń! Jak przetrwać trudny okres? i trzecia, na którą zaproszony został Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi:, „Jaka Wspólna Polityka Rolna na lata 2014-2020“

Podczas debat i prelekcji poznamy również doświadczenia rolników z Niemiec. Juergen Winkelmann przedstawi gospodarstwo, które oprócz hodowli świń postawiło na agroturystykę i biogazownię. Głos zabierze również hodowca, reprezentant zarządu European Dairy Farmers (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Mleka), pan Henning Helms.
Konkurs dla zwiedzających, to codzienna okazja, by wygrać laptopy i tablety fundowane przez Organizatora oraz niespodzianki przygotowane przez Wystawców.

Podczas targów spróbować będzie można doskonałych polskich serów oraz wędlin na specjalnie w tym celu przygotowanych stoiskach degustacyjnych wspieranych przez Fundusze Promocji Mleka i Wieprzowiny.

Zapraszamy do Łodzi, do Hal EXPO oraz MOSiR w dniach 20 – 22 lutego 2015!

Do pobrania:

Nota prasowa długa 1406600630_gnome-mime-application-pdf

Nota prasowa krótka 1406600630_gnome-mime-application-pdf

Targi FERMA w Łodzi w 2015 roku w nowym miejscu.

Hala Expo Łódź – nowa lokalizacja targów w 2015 roku

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu nowy obiekt, w którym odbędzie się kolejna edycja targów FERMA. Nowa hala Expo Łódź została oddana do użytku w 2012 roku.
Na ponad 13000 m2 powierzchni obiektu składa się 5700 m2 powierzchni wystawienniczej, 800 m2 foyer głównego, 400 m2 foyer na piętrze, 1000 m2 powierzchni konferencyjnej, a także zaplecze gastronomiczne i parking.
Nowa Hala Expo dysponuje w pełni wyposażoną aulą dla 459 osób i 4 salami konferencyjnymi o powierzchni 100 m2 każda.
Sale konferencyjne wyposażone są w rzutniki, system nagłośnieniowy, mikrofony bezprzewodowe i system klimatyzacji.

Powierzchnia wystawiennicza

Przestronna powierzchnia wystawiennicza o długości ponad 120 m, szerokości 48 m i 10m wysokości użytkowej zapewnia niemal nieograniczone możliwości aranżacji.
Cała powierzchnia wystawiennicza pozbawiona jest wewnętrznych słupów konstrukcyjnych, co umożliwia praktycznie dowolną aranżację wg potrzeb organizatorów.

Wokół hali Expo znajdują się parkingi dla samochodów osobowych z miejscami dla osób niepełnosprawnych oraz stanowiskami dla autokarów.
Zaplecze gastronomiczne obiektu to restauracja zlokalizowana w jego północno-zachodniej części.
Dla wystawców, którzy chcieliby dostarczyć elementy konstrukcyjne i materiały ekspozycyjne na piętro, przygotowano specjalną, dużą windę, do której można wjechać nawet samochodem.
W Nowej Hali Expo znajduje się sieć 25 monitorów LCD: w foyer, przy wejściach na płytę ekspozycyjną, przy salach konferencyjnych oraz przy auli.
Prezentowane na nich informacje oraz reklamy są doskonale widoczne dla wszystkich zwiedzających targi i uczestników konferencji.
Nowa Hala Expo posiada VIP room, PRESS room, najnowocześniejszą infrastrukturę komunikacji elektronicznej, dobrą akustykę i wydajny system klimatyzacji.

expo_wejcie

Wartym podkreślenia jest również fakt połączenia bezpieczeństwa, komfortu i racjonalnego zarządzania energią.
W obiekcie zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu ekologii. Dzięki energii czerpanej z wnętrza ziemi, Nowa Hala Expo chłodzona i ogrzewana jest niezależnie od
miejskich źródeł ciepła. Zlokalizowane na dachu budynku panele słoneczne wspomagają proces ogrzewania wody. W obiekcie zastosowany został system naturalnego oświetlenia, pozwalający na zaoszczędzenie energii.

 

 

FERMA 2014 zakończona sukcesem

Specjalistyczne Targi FERMA w Łodzi przyciągnęły 27 500 zwiedzających – Najważniejsza platforma wymiany informacji dla chowu i hodowli bydła, świń i drobiu – 

Ferma_2014
Niszowe targi FERMA w Łodzi potwierdziły swój status najważniejszej platformy dla producentów bydła, świń i drobiu.

Zgodnie z danymi podanymi przez organizatora, DLG AgroFood, w dniach 28 lutego do 2 marca 2014, 27 500 specjalistów branży rolniczej odwiedziło Atlas Arenę w Łodzi. Odpowiada to wzrostowi o równe 10% w stosunku do ubiegłorocznej imprezy. 220 wystawców na powierzchni 10 000 metrów kwadratowych to kolejny rekord targów.

Ferma_2014_forum

Program fachowy z pięćdziesięcioma wykładami tak znanych ekspertów, jak: prof. Z. Kowalski, prof. Z. Pejsak. prof. J. Twardoń, prof. A. Rutkowski zgromadził rzesze głodnych wiedzy rolników. Szczególnie oblegane były panele dyskusyjne: „ Kwoty mleczne“, „Stosowanie leków weterynaryjnych w hodowli trzody chlewnej“ i debata z udziałem Pani Wiceminister Rolnictwa Krystyny Gurbiel „PROW na lata 2014-2020“.

Ferma_2014_nagrody

Inni goście honorowi, którzy zaszczycili FERMĘ 2014 to Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień i Prezydent Łodzi Pani Hanna Zdanowska.

Targi FERMA mają długą tradycję: siedemnaście lat temu Pan Stanisław Brodziak stworzył targi dla hodowców świń i drobiu w Poznaniu, trzy lata później swe progi otworzyły targi dla producentów i hodowców bydła. W roku 2011 DLG AgroFood sp. z o.o. stało się partnerem strategicznym i spowodowało połączenie obu imprez i przeniesienie ich do Łodzi. W roku 2013 projekt został zakupiony przez DLG International GmbH.

Wychodząc naprzeciw potrzebom wystawców i zwiedzających w wyniku dynamicznego rozwoju Targów FERMA, w przyszłym roku odbędą się one w nowym obiekcie wystawienniczym EXPO ŁÓDŹ w dniach 20-22 lutego 2015.

Jeśli potrzebujecie Państwo zdjęć w wysokiej rozdzielczości, prosimy o kontakt z m.sowul(at)dlg-pl.pl *

 

*prosimy o zastąpienie (at) znakiem @

 

 

Zakup przez DLG/DLG AgroFood projektu FERMA w Łodzi

Konferencja prasowa DLG AgroFood

W piątek, 20.09.2013, podczas targów AGRO SHOW w Bednarach odbyła się konferencja prasowa DLG i DLG AgroFood.

PM_5

Panowie Ludwik Apolinarski (DLG AgroFood) i Bernd Koch (DLG International) dokonali wprowadzenia na temat działalności DLG – niezależnej politycznie organizacji skupiającej rolników i naukowców w Niemczech i na całym Świecie, jak i jej polskiej spółki-córki – DLG AgroFood. Międzynarodowe Targi FERMA BYDŁA oraz FERMA ŚWIŃ I DROBIU to wysoce specjalistyczne największe w Polsce – targi branżowe przeznaczone dla hodowców bydła, trzody chlewnej oraz drobiu. Pan Mariusz Jabłoński, który kieruje projektem Ferma od 2002 roku, przedstawił podsumowanie ostatniej edycji i zapowiedział zmiany, jakie przejdzie projekt w wyniku zmiany właściciela.

Projekt Ferma którego pomysłodawcą był Pan Stanisław Brodziak powstał z połączenia w 2012 roku 2 imprez targowych: Międzynarodowych Targów Ferma Świń i Drobiu i Targów Ferma Bydła. Posunięcie to, jak i przeniesienie imprez do Łodzi było wynikiem udziału DLG AgroFood, które wspierało merytorycznie firmę Targiferma jako partner strategiczny.

Przedstawicieli prasy interesowały perspektywy na przyszłość, szczególnie w kontekście dynamiki rozwoju targów i ograniczonych możliwości przestrzennych obiektu Atlas Arena. Pan Ludwik Apolinarski zapowiedział powiększenie zewnętrznej powierzchni wystawienniczej dla ekspozycji maszyn o 1000 m2, jednocześnie zasygnalizował poszukiwania obszerniejszego obiektu i fakt, że prowadzone są w tym kierunku rozmowy, m.in. z Międzynarodowymi Targami Łódzkimi.